Nacházíte se zde: Pohodové cestování > Rakousko > Zájezd č. 413591
Hledat v názvu zájezdu
Rakousko

Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Prahy)

Rakousko Rakousko
2 dny
od: 30.11.2019
doprava: autokarem strava: snídaně ubytování: hotel ***
2 890
vložit do schránky

2 - denní zájezd

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze sváteční Vídně a Budapešti. Ve Vídni zhlédnete barokní klenot Karlskirche, Albertinu i Státní operu. V Budapešti Královský palác, Matyášův chrám a Rybářskou baštu. Vychutnáte si rakouským punč i maďarskou medovinu. Prožijte s námi kouzlo Vánoc a poznejte adventní Vídeň a Budapešť!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Ubytování: hotel ***

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Ostravy) Foto - Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Prahy)
termín od termín do počet dní cena od Rezervace
30.11.2019 01.12.2019 2 2 890 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

  • autobusovou dopravu
  • 1 x ubytování v hotelu v Budapešti
  • 1 x snídaně
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • MHD (cca 4 €) a vstupné do památek
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 500 Kč

Program zájezdu

1. den:Během dopoledne proběhne půldenní prohlídka Budapešti s průvodcem a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či návštěvou budapešťských vyhlášených lázní či místních muzeí, galerií a jiných památek. V podvečerních hodinách odjezd na ubytování. Odjezd z Prahy  v brzkých ranních hodinách (okolo 6 hod). Při procházce  historickými částmi měst Budína a Pešti  zhlédneme ta nejkrásnější místa maďarské metropole,  města habsburské pompéznosti i úžasných termálů . Projdeme kolem   Královského paláce,  korunovačního  Matyášova chrámu  a dominanty Budapešti,  Rybářské bašty. V dopoledních hodinách se projdeme  nejkrásnější "pešťskou" ulicí Vaci  až  k náměstí s vánočními trhy a k  bazilice sv. Štěpána,  patrona země . Během prohlídky určitě nevynecháme pohled na nejimpozantnější evropskou   budovu parlamentu. Pravý prožitek z  vánoční atmosféry a svátečního punče  nás čeká během  odpoledního volna , které je popř. možné  využít individuálně k návštěvě muzeí či galerií . Na mnohých budapešťských náměstích jsou umístěny  vánoční trhy , jejichž součástí je  doprovodný kulturní program . U stánků lze zakoupit umělecké předměty nebo si pochutnat na tradičních pamlscích a hřejivých nápojích. Vychutnáme si  sváteční medovinu,  o kterou si zahřejeme dlaně a zkřehlé prsty,  či pečené kaštany při tónech vánočních koled ... to je naše představa vánoční atmosféry… Večer návrat na hotel individuálně nebo s průvodcem.
2. den:Po příjezdu do Vídně půldenní prohlídka centra Vídně s průvodcem a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či prohlídkou vídeňských muzeí, galerií a jiných památek. V podvečerních hodinách odjezd zpět do Prahy. Ráno odjezd z hotelu  do centra  Vídně. Při společné procházce s průvodcem  uvidíme barokní  Karlskirche,   Státní Operu,   hotel Sacher,   Albertinu,   Augustiánský kostel,   Korutanskou třídu,   Císařskou hrobku   a   dóm sv. Štěpána, kde bude dostatek času na prohlídku interiéru této nejvýznamnější gotické památky v celém Rakousku. Tuto zastávku lze také využít k procházce úzkými středověkými uličkami, návštěvě některé z vídeňských kavárniček či ochutnání jablečného štrúdlu nebo dortíku Sacher. Poté budeme pokračovat  pěší zónou Na Příkopech s morovým sloupem  kolem chrámu, který je zasvěcen sv. Petrovi,  až ke komplexu  Hofburgu .  Hofburg je rozsáhlý areál císařského sídla habsburských panovníků. Zhlédneme  exteriér  budovy jezdecké školy  lipicánů , Parlamentu   a   Burgtheateru. Procházku zakončíme před budovou radnice, kde se konají  slavné adventní trhy . Zde si můžete vychutnat pravou vánoční atmosféru s punčem, vánočním cukrovím, marcipánem, praženými kaštany a mnoha jinými dobrotami. Odjezd z Vídně v odpoledních hodinách (kolem 18 hod) , předpokládaný návrat do ČR  v nočních hodinách (po 22 hod).


Vyhledávání zájezdů


odjezd od:
odjezd do:
rozšířené hledání

Kurzy

USA dolar 22,83 Kč
euro 25,68 Kč
Chorvatsko kuna 3,45 Kč

Počasí

Top