Nacházíte se zde: Pohodové cestování > Česká republika > Zájezd č. 527636
Hledat v názvu zájezdu
Česká republika

Berounka - Víkendovka Zvíkovec - Račice

Česká republika Česká republika
3 dny
od: 19.07.2019
doprava: vlastní strava: snídaně ubytování: kemp
1 450
vložit do schránky

3 - denní zájezd

Přezdívá se jí Stará řeka snad pro její klidný tok bez větších peřejnatých úseků. V okolí řeky se zachovalo mnoho historických památek, z nichž nejvýznamnější jsou hrady Karlštejn a Křivoklát a zříceniny Libštejn, Krašov a Týřov. Další místa jsou známá i z doby nepříliš dávné, např. restaurace U Rozvědčíka z díla Oty Pavla – Smrt krásných srnců. V údolí řeky se nachází řada přírodních rezervací a parků, např. Skryjská jezírka s nálezy fosilií trilobitů. Pod Berounem řeka protéká vápencovým kaňonem Českého krasu s množstvím vápencových lomů, štol, kaňonů a jeskynních systémů. Nejznámější jsou lomy Malá a Velká Amerika a Alkazar a Koněpruské jeskyně.


V úseku z Branova do Karlštejna protéká Berounka oběma nejvýznamnějšími krajinnými oblastmi na svém toku - Křivoklátskými lesy a Českým krasem. Hluboké zalesněné údolí v závěru plavby vystřídají bělostné vápencové skály lákající k výstupům na své vrcholy a k výhledům do malebné krajiny. Milovníci památek pak zde naleznou i oba nejvýznamnější české hrady Křivoklát i Karlštejn. A dobrodružné povahy? Pro ně je Český kras s množstvím vápencových lomů, štol, kaňonů a jeskyní opravdovým rájem. Určitě stojí za to se zde zdržet aspoň o den déle a projít si ty nejznámější lomy Malá a Velká Amerika nebo Koněpruské jeskyně.

Noclehů celkem: 2

Míst pobytu celkem: 2

Sjížděný úsek: Branov - Karlštejn
Počet km : 40
Obtížnost : ZW C

ORGANIZACE PUTOVÁNÍ:
Minimální počet účastníků v jedné skupině je 15 osob, maximální dle dohody. Minimální věk účastníků u dětských skupin je 12 let, děti v doprovodu rodičů dle dohody. Denní sjížděné úseky jsou dlouhé cca 15–25 km. Plavba probíhá za účasti našich zkušených instruktorů, kteří zajišťují hladký průběh programu včetně instruktáže účastníků a proškolení před plavbou. Veškeré potřebné
vybavení k plavbě – plastové kánoe, plovací vesty, pádla a vodotěsné sudy na uložení některých osobních věcí v lodích, jakož i jeho přepravu a přepravu osobních zavazadel během programu zajišťuje Sport-S. K dispozici účastníkům je i další sportovní a tábornické vybavení (volejbalový a fotbalový míč, petanque, frisbee, pivní sety, sekera, pila).
Všichni účastníci musí umět plavat!
POUŽÍVANÉ LODĚ: otevřené klasické dvoumístné plastové Vydry, případně trojmístné Tukany s třetí sedačkou pro porcelánka nebo stabilní nafukovací dvoumístné Pálavy, vhodné zejména pro začátečníky.

V ZÁKLADNÍ CENĚ již i SNÍDANĚ a VYPŮJČENÍ NEOPRÉNOVÝCH BOT DO VODY a NEPROMOKAVÝCH BUND pro případ zhoršeného počasí!

Fakultativní nabídka: Během plavby je možné navštívit historické, kulturní a technické památky v okolí. Vstupné do navštívených objektů není zahrnuté do ceny.

Ubytování: kemp

Ubytování na tábořištích a v kempech na břehu řeky ve vlastních stanech. Za příplatek ve 2, 3 nebo 4 místných stanech Sport-S.

Stravování: snídaně

V ceně je snídaně na tábořištích formou bufetu – zahrnuje obvykle čaj, kávu, pečivo, máslo nebo margarín, džem, sýry, uzeniny nebo paštiku, sladké pečivo, případně ovoce.

Další stravování během dne nebo po doplutí buď z vlastních zásob nebo s využitím místního občerstvení a hospůdek na trase a v místě doplutí.

Doprava: vlastní

Dopravu na místo zahájení plavby a z místa jejího ukončení si účastníci zajišťují sami. Místa zahájení a ukončení plavby jsou dobře dostupná veřejnou dopravou. Parkování osobních aut je za poplatek na vyhražených místech. Pomůžeme vám s přepravou účastníků mezi startem a cílem plavby, případně zajistíme přepravu řidičů k zaparkovaným autům.

Nástupní místa: Branov - tábořiště


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:
Sport-S si vyhrazuje právo rozhodnout s ohledem na bezpečnost všech účastníků vodáckých programů i z důvodu ochrany poskytovaného vybavení v případě nepříznivého vodního stavu o provedení následujících změn v programu:
• Pokud je aktuální vodní stav nízký tak, že zabraňuje splutí zvolené řeky nebo úseku, může Sport-S stanovit náhradní trasu po jiné řece nebo úseku při zachování obdobných podmínek (termín, obtížnost, cena, apod.) nebo program zrušit.
• Při vyšších vodních stavech a tudíž zvýšené obtížnosti sjížděné řeky může Sport-S nahradit obvykle používané vybavení – otevřené kánoe bezpečnějšími nafukovacími čluny (pálavy, orinoka), popř. stanovit náhradní trasu nebo program zrušit

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Foto - Berounka - Víkendovka z Branova do Karlštejna Foto - Berounka - Víkendovka z Liblína do Roztok Foto - Berounka - Víkendovka z Liblína do Roztok Foto - Berounka - Víkendovka z Liblína do Roztok
termín od termín do počet dní cena od Rezervace
19.07.2019 21.07.2019 3 1 450 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

 • Vypůjčení sportovního vybavení včetně lodí, pádel, plovacích vest, vodotěsných sudů, neoprenových bot a nepromokavých bund
 • Poplatky za stanování
 • Snídaně
 • Přeprava osobních věcí během programu
 • Sportovní instruktor
 • DPH

Cena nezahrnuje

 • Služby za příplatek:
 • Přeprava řidičů k autům a účastníků během programu

Slevy

 • Porcelánek: dítě do 11 let v doprovodu rodičů na 3. místě v kánoi za paušální cenu 180 Kč/den
 • Slevy pro děti do 15 let - viz ceník
 • 5% pro věrné klienty
 • První moment 8% pro stálé klienty, 5% pro ostatní při objednání a úhradě min. zálohy do do 31.3.2019
 • SKUPINOVÉ SLEVY:
 • Výhodné ceny pro skupiny - viz VODA PRO SKUPINY
 • Výhodné ceny pro školy a skupiny školní mládeže - viz VODA PRO ŠKOLY

Program zájezdu

1. den:pátek: sraz na tábořišti v Branově
2. den:sobota: plavba Branov - Račice, 16 km. V Roztokách si můžeme udělat přestávku a navštívit jeden z nejvýznamějších českých gotických hradů Křivoklát.
3. den:neděle: plavba Račice - Karlštejn, 24 km. Po ukončení plavby odjezd domů nebo kdo bude chtít, může se zde zdržet o nějaký ten den déle a plavbu po Berounce tak spojit i s výlety po Českém Krasu. A je toho spousta, co tady lze navštívit - půvabnou vesničku Sv. Jan pod Skalou, zatopené lomy Malá a Velká Amerika, v kterém se točila řada filmů, Koněpruské jeskyně nebo i hrad Karlštejn.


Vyhledávání zájezdů


odjezd od:
odjezd do:
rozšířené hledání

Kurzy

USA dolar 23,07 Kč
euro 25,77 Kč
Chorvatsko kuna 3,47 Kč

Počasí

Top