Nacházíte se zde: Pohodové cestování > Rakousko > Zájezd č. 423148
Hledat v názvu zájezdu
Rakousko

Skvosty Štýrska a Burgenlandska + termální lázně Bük

Rakousko Rakousko
6 dní
od: 09.07.2019
doprava: autokarem strava: polopenze ubytování: hotel
6 990
vložit do schránky

6 - denní zájezd

Náš nový poznávací zájezd do Rakouska a Maďarska je nabitý mnoha zajímavými památkami i přírodními zajímavostmi. Budete se také moci projet želeniční dráhou Semmerign, která byla zapsána na seznam UNESCO. Nevynecháme ani koupání v termálních lázních Bük a přilehlá zajímavá místa.

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Rakousko Riegersburg Madarsko-Buk_2_10 Madarsko-BUK1 Maria Zell 2018 048 Maria Zell 2018 053 Otscher graben 2018 064 Otscher graben 2018 068 Otscher graben 2018 072 Otscher graben 2018 079 Rakousko Graz city hall Rakousko_Mariazell_1_10 Rakousko_Mariazell_2_10
termín od termín do počet dní cena od Rezervace
09.07.2019 14.07.2019 6 6 990 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

 • Prohlídka lázní Bad Blumau není garantována, závisí na jejím potvrzení vedením lázní v daném dni.
 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 4x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 4x snídani
 • 3x večeři

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
 • výlet 5. den (příplatek: 250 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1480 Kč)

Program zájezdu

1. den:Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den:Ráno prohlídka rakouského města GRAZ (Štýrský Hradec) - metropole Štýrska, která byla mezi hlavními centry vlády Habsburků. Půvabné historické jádro Alstadt je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO a nyní je přeměněno v malebnou pěší zónu. Můžete obdivovat harmonické prolínání gotiky, renesance, baroka a moderní architektury při pěší prohlídce i užít si výhledy z vrcholku Schlossberg. Průjezd typickou malebnou štýrskou krajinou k HRADU RIEGERSBURG. Prohlídka exteriéru hradu, z jehož nádvoří je nádherný výhled do okolní krajiny. Zastávka u lázní BAD BLUMAU, které jsou mistrovským dílem FriedensreichaHundertwassera. Přejezd na ubytování do maďarských LÁZNÍ BÜK.
3. den:Ráno ŽELEZNIČNÍ DRÁHA SEMMERING - první skutečná horská dráha na světě vedoucí dramatickou krajinou, několika tunely a přes řadu odvážných viaduktů průsmykem SEMMERING ve výšce 897 m. Jako významná technická památka byla trať zapsána do seznamu UNESCO. Návštěva stejnojmenných klimatických lázní, vycházka na vyhlídku Doppelreiterwarte, odkud se naskýtá pohled na část trati a některé z viaduktů, cesta vlakem. Odpoledne návštěva rakouského města EISENSTADT, které je metropolí Burgenlandska a nachází se zde dům Josefa Haydna a ZÁMEK ESTERHÁZY - jeden z nejkrásnějších barokních zámků v Rakousku (Zrcadlová síň, Malý čínský salón, koncertní Haydnův sál aj.).
4. den:Výlet k NEZIDERSKÉMU JEZERU , jehož značná část je národním parkem s pěknou přírodou plnou ojedinělých druhů rostlin a více než 300 druhů ptactva, prohlídka romantických městeček blízko jezera. Prohlídka MORBISCH AM SEE – malebná vesnička, ve které se vyrábí výtečné bílé víno. Úzké uličky s bílými domečky, které jsou ověšené květinami, tvoří romantická zákoutí. Okružní vyhlídková plavba po jezeře s nádhernými zákoutími národního parku NEUSIEDLER SEE. RUST - půvabné město se zachovalým historickým jádrem s řadou renesančních a barokních budov. Odpoledne zastávka v ŠOPRONI - nejkrásnějším středověkém maďarském městě, připomínajícím svojí gotickou a barokní architekturou Český Krumlov.
5. den:Pobyt v TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH BÜK nebo fakultativní výlet – KLÁŠTER PANNONHALMA – jeden z největších kulturních skvostů Maďarska, zapsaný na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Toto benediktinské opatství se pyšní skvostnými interiéry. Cestou zpět zastávka v městečku GYÖR.
6. den:Přejezd do rakouských Alp – rakouského národního parku ÖTSCHER-TORMÄUER. Pěší vycházka divokou alpskou krajinou soutěsek („OTCOVY PŘÍKOPY“), peřejí a vodopádů (vodopád LASSINGFALL). Návštěva poutního místa MARIAZELL. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.


Vyhledávání zájezdů


odjezd od:
odjezd do:
rozšířené hledání

Kurzy

USA dolar 23,07 Kč
euro 25,77 Kč
Chorvatsko kuna 3,47 Kč

Počasí

Top